שלושה דברים לדעת כשעורכים בר מצווה בכותל.

Dror Bederman

Dror Bederman

Tour Designer and Expert Tour Guide in Israel.

הילד כבר גדול והגיע לגיל מצווה


שנת בר המצווה היא שנה חשובה מאוד בחייו של נער מתבגר. נהוג להתייחס לילד כגבר בהגיעו לגיל זה. במסורת היהדית קשה למצוא את המקום המדוייק ממנו התחיל המנהג של ציון בר המצווה. נהוג לשייך את המנהג לתקופת מסעם של בני ישראל במדבר לאחר צאתם ממצרים ולפקודות אותן קיבל משה בהר סיני. פרשני התורה השונים נתנו לאורך השנים למנהג הזה היסטוריה אחרת. לבסוף קבע הרמב״ם שילד נחשב לגבר כאשר מלאו לו שלוש עשרה שנים ויום אחד ושמספר שערות ערוותו גדול משתיים. נוסח חוק זה נשמר עד ימינו ונער שמלאו לו שלוש עשרה שנים חוגג את בר המצווה.

טקס בר המצווה הוא רגע השיא בשנת בר המצווה של הנער. ההכנות לטקס הבר מצווה כוללות תרגיל משמעותי בלקיחת אחריות. לימוד פרקי ההפטרה, הפרשה המתאימה והברכות מכניסות את הנער למצב דרוך ובכל מגלות סימני מודעות ראשונים לאיכותו של הביצוע. נער המשקיע בשלב הלמידה ירכוש כלים חשובים להמשך החיים. לאחר שלב הלמידה מגיע הטקס עצמו אותו ניתן לערוך בבית הכנסת השכונתי המוכר והטוב או ברחבת הכותל בירושלים. טקס בר מצווה בכותל הוא מרשים ביותר וזהו מנהג שאבות רבים ערכים לבניהם בהגיעם למצוות.


לקבל את השכינה ואת היהדות ברחבת הכותל.

הכותל המערבי הוא השריד האחרון לחומה שהקיפה את בית המקדש. רחבת הכותל היא המקום הקדוש ביותר לדת היהודית וככזה שוררת בו השכינה. כולם מכירים את הרגשת הקודש המלווה כל ביקור ברחבת הכותל. עריכת בר מצווה בכותל מסמלת חיבור חזק ליהדות עבור חתן השמחה. התחושות והאנרגיות של טקס המבוצע ברחבת הכותל גדולים ומפעימים וזו חוויה מומלצת מאוד. בכל זאת בר מצווה מגיע רק פעם אחת בחיים. לארגן בר מצווה בכותל זו איננה טרחה וכלל איננה קשה. כל מה שצריך זה לסגור עם הרב, להכנס אל תוך הרכב ולפתוח בנסיעה אל הבירה. 

לירושלים פנים רבות ומגוונות.

ירושלים היא בירת ישראל הנצחית והיא גם המרכז הרוחני הגדול ביותר בעולם. מלבד שלושת הדתות הגדולות דתות קטנות רבות מצאו את משכנם בבירתינו. לכל הדתות דו קיום מחמם לב שניתן להבחין בו בכל פינה כשמסתובבים בעיר. לבר מצווה בעיר הקדושה יש ערך מוסף לכל האורחים, המשפחה וכמובן שגם לחתן השמחה. עריכת ארוע כמו בר מצווה מחזקת את האחדות בעם ואת אחיזתה של היהדות בקרקע העיר הקדושה.

Camping in Israel

Camping in Israel

The small but powerful country of Israel is packed with all that the adventurous camper can seek. Fresh-water lakes, waterfalls, sea shores and beaches, craters,

Read More »

Your dream come true

Call us to arrange a fun-day event for groups of all sizes that will be fondly remembered long after the day is over. You have our word.